Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Hindistan'lı bir amatörün projesi BITX20

<< < (2/3) > >>

TA2VO:
Musa hocam selamlar.

TA2ND ile beraber bu projenin ikinci versiyonuna başlamıştık ama işlerden dolayı fazla ilerleyemedik. Buraya koyduğunuz şema ve baskılı devre resimleri ilk versiyona ait, daha sonra şemada 2 versiyon baskılıda ise 2-a, 2-b ve 3 . versiyonlar geçildi. Amerikalı ve hindistanlı amatörlerde aynı esasa bağlı iki farklı kit var. Eğer yahoo group taki yazıları detaylı takip ederseniz en yeni bilgilere ulaşabilirsiniz.İyi çalışmalar. 73's.

Osman KIRATLI TA2VO

TA3CM:
Osman Bey ilginize teşekkürler.

Bu ilk versiyon bana daha ilginç geldi.Bizim ülke gerçekleri de pek Hindistan'ı aratmıyor.Toroid bulunmuyor.Musluk contası ile işi götürmeye çalışyoruz.Şimdi PA için TV Balun çekirdeği arıyorum yok.Hurdacıdan hurdacıya geziyorum.Türkiye'de Amatör olmak zor.O nedenle ilk versiyonu topluyorum az kaldı.Resimlerini yayınlayacağım.TV Balun çekirdeğinden nerden bulabilirim?Selamlar 73'ler.

TA2VO:
Musa bey tekrar selamlar.

Dediğiniz gibi amatörlük Türkiye de çok zor. Şemaları karşılaştırırsanız 1 ve 2. vesiyonlar arasında çok az fark var stabiliteyi arttırmışlar. Faydalı olabilir diye düşünüyorum. Eğer adresinizi bildirirseniz elimde kalan bir iki tane core dan size göndereyim. İyi çalışmalar. 73's.

Osman KIRATLI TA2VO

TB5X_SK:
O toroidten anada laazım.. nerden bulabiliriz.. musluk contası ile nasıl oluyr anlamadım.. o toroid yerine ayalı nuve bobinlerden kullansak olunmu acaba.. bir aydınlatan olursa seviniriz...

TA2BY:
Slm,ta3cm
Emeğine sağlık gerçekten güzel bir çalışma en azından detaylar mükemmel bilgilerde mükemmel işde ben çalışma diye buna derim. Ne güzel circuit diagram ve montaj diagramları var ayrıca  montaj kartlarından pin to pin baskı devrelerinide çıkarmak mümkün. Benimde katkım bulunsun açısından bilgilerimi aktarıyorum herkesin internette bulacağı [ Layout 50 ] çizim programını dawnload edip  kurduklarında çok  kolayca  bu  devrenin kart montajı resimlerinden pin to pin  çizimini kopyalaya  bileceklerdir. Ben programı defalarca kullandım  çok  verimli çalışıyor  hatta kendiniz  istediğiniz  gibi  component paketi  de oluşturabiliyorsunuz ancak burada onu  kopi  de kullanacaksınız  ha  professional  çizimler  bile  yapabilirsiniz  kullanımı  çok  basit  teferruatsız  bir  çizim  programı.Güzel  bir  çalışma  sizi  kutluyorum.  ta2by  73's de ibrahim,

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git