Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

IARU 90. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA VERİLEN ÖDÜLLER

<< < (4/10) > >>

TA4CS:
   On numara beş yıldız bilgiler teşekkürler Ahmet Mete bey kolay gelsin maşallah reçete gibi döktürüyorsunuz :) 73.

TA3EP:
ROMANYA AMATÖR DERNEĞİ (FRR) NİN ÖDÜLÜ:

Romanya Amatör Cemiyeti FRR, 77 yıldan beri IARU üyesidir. IARU'nun 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında FRR de ödül vermektedir.

Bu amaçla Romenler dört adet özel istasyon kurdular: YO90IARU, YP90IARU, YQ90IARU ve YR90IARU.

Bu istasyonlar değişik HF bantlarında ve değişik modlarda her gün çıkış yapıyorlar. Örnek bugün 40M SSB modda YR90IARU çok aktifti, şu anda QSO larını dinliyorum. (Tabii ki ben de QSO yaptım.)

Romenler ödül vermek için biraz daha kozmopolit kurallar koymuşlar:

-Sonu IARU ile biten istasyonların her biri ile yapılan bir QSO 10 puan yazar. Tüm ülkelerin IARU istasyonları bu puanlamaya dahildir, yalnız bunlardan en az bir tanesi yukarıda saydığımız 4 Romen istasyondan birisi olacaktır.

-Diğer normal Romen istasyonlarla bu yıl içinde yapılan tüm QSO lar 1 puan yazar.

-Frekans ve mod önemli değildir, hiç farketmez.

Bu şekilde yıl sonuna kadar toplam 100 puan toplayan amatörler, IARU-90@hamradio.ro adresine bir email atarsa kendilerine elektronik ortamda ödül belgeleri yollanacaktır. Elektronik ödül belgesi ücretsizdir. Kağıt belge isteyenlere de yanıt verilecektir, kağıt belgenin ücreti 5 avrodur.

Kaynak:
http://www.qrz.com/db/YO90IARU

Not: Bu bölüme olan katkıları ve hatırlatmaları nedeni ile sayın TA3X Nuri beye çok teşekkürler.
TNX TA3X 73

TA3EP:
DİĞER ÜLKELERİN IARU 90. YIL ÖZEL ANMA İSTASYONLARI:

IARU üyesi başka ülkeler de IARU nun kuruluşunun 90. yıldönümü dolayısıyla çeşitli anma istasyonları kurdular ve havaya çıkardılar. Bu ülkelerin ayrı bir ödül verdiğine dair bir bilgiye ulaşamadım, ancak prefix avlamak için yararı olabilir veya Romen yarışmasına ek puan toplamak için QSO yapılabilir. Bu istasyonlar ve ülkeleri şunlardır:

LZ90IARU: Bulgaristan

SF90IARU - SB90IARU - SI90IARU - SC90IARU - SJ90IARU - SD90IARU - SE90IARU - 7S90IARU: İsveç

SX90IARU: Yunanistan

HG90IARU: Macaristan

OE90IARU: Avusturya

S590IARU: Slovenya

Unuttuğum istasyonlar varsa sizlerin de tamamlayıcı katkılarınızı beklerim.

TA4CS:
Son eki IARU ile biten istasyonları yakaladığınız bant da qso yapınız ödül için iyi şanslar 73.

TA1L:
Hemen bir iki örnek vereyim:

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git