Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

IARU 90. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA VERİLEN ÖDÜLLER

<< < (6/10) > >>

TA8AT:
Dün 20m. de antene bir SQ90IARU takıldı. LOTW ve eQSL' ye  logu göndermek yeterli oluyormu?

TA3EP:
Onur bey, her ödülün ayrı işlemleri oluyor. Bunları yukarıdaki başlıklarda açıkladım.

Örnek, Danimarka ödülünü almak için gerekli QSO ları tamamlayıp bitirince,

award@oz90iaru.dk

adresine bir mail atıyorsunuz, İngilizce olarak ödülü almaya hak kazandığınızı, adınızı, soyadınızı, çağrı işaretinizi ve email adresinizi yazıyorsunuz. Muhatap kişiler sizin durumunuzu inceliyorlar ve size emaille pdf belgesi olarak ödülünüzü yolluyorlar. Siz de renkli printerden çıktı alıp duvara asıyorsunuz. Ayrıca ekran görüntüsünü alıp qrz.com sayfanıza yerleştiriyorsunuz.

Yukarıda yazdığım başlıklarda ayrı ayrı çeşitli ülkelerin nasıl IARU ödülü verdiklerini açıkladım. Herhangi bir ülkenin ödülünü almaya hak kazandığınız zaman diğer işlemleri yürütmenize yardım edebilirim. Örnek, size İngilizce email metni yazabilirim. Bu sözüm diğer amatör arkadaşlar için de geçerlidir.

SQ90IARU istasyonu sizin hem Polonya ve hem de Romanya ödülünü almanıza yardımcı olabilir. Bu ödülleri almak için başka neler yapmanız gerektiğini yukarıdaki Polonya Ödülünü anlatan mesajımda ve Romanya ödülünü anlatan mesajımda okuyabilirsiniz.

Kolay gelsin, 73.

TA3EP:
Ödül veren istasyonlar sizin loglarınızı elektronik ortamda tutuyorlar. Onların log kayıtlarına girmiş olmanız yeterlidir, QSO yaptığınızı ispatlamak için başka bir eylem yapmanıza gerek yoktur. O istasyonların kayıtlarında görünüyorsanız iş bitmiştir. Bir çoğu size eQSL gönderir, bu eQSL ler sizin onlarla QSO yaptığınızın en iyi delilidir. Bir çoğu LoTW ye kayıt eder.

OZ90IARU nun qrz.com web sayfasında QSO loglarını kontrol edebileceğiniz bir link vardır. Buraya çağrı işaretinizi yazıp, kaç bantta kaç QSO yaptığınızı kontrol edebilirsiniz. Size ödül verecek kişi de sizin QSO larınızı aynen buradan kontrol ederek onaylayacaktır. (Bu sayfanın resmini iki mesaj yukarıda verdim.)

Ödül ilişkisi dışında, bu istasyonlar ile yaptığınız QSO lar normal amatör QSO lardır, ödül kaygısı olmaksızın normal QSL alışverişi yapabilirsiniz. Neticede bu istasyonlar aynı zamanda amatör faaliyet yapan birer amatör istasyondur. Ancak bu QSL trafiği sizin ödül almanızı etkilemeyecektir.

73

TA8AT:
5 Mart tarihli mesajlarınız arada kaldığından gözümden kaçmış. Dediğiniz gibi detayları açıklamışsınız. Tekrardan açıklamanız için Ahmet bey çok teşekkür ederim.

TA3EP:
Rica ederim Onur bey, ben de ilginiz için teşekkür ederim. Her ülkeyi ayrı başlıklarda yazmayı düşünmüştüm ama sonra mesaj kirliliği olmasın diye vazgeçtim. Arada kalan yazılar da böyle dikkatten kaçabiliyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git