Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

IARU 90. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA VERİLEN ÖDÜLLER

<< < (7/10) > >>

TA2OTT:
Konuyu yeni öğrendim, bir çoğu ile QSO yaptım ama ödül olduğunu bilmiyordum, paylaşım için teşekkürler. Hemen ödüllerim için başvurulara başladım. Tabiki OZ90IARU hariç , onunla 1 QSO eksik altın ödül için...

Bende de şimdilik durum ekteki gibi....

Tekrar teşekkürler bilgiler için,
73 de TA2OTT

TA2OTT:
IARU istasyonlarında son durum bu şekilde. Romanya için başvuru yapıldı. Polonya için başvuru yapıldı. Danimarka halen beklemede 1 QSO eksik, Jorgen i bir türlü SSB olarak havada göremiyorum. Bu arada ispanyollar IARU için havaya çıkmaya başladılar ancak bir ödül verip vermeyecekleri konusunda açıklama yapmamışlar. Ginede onlarıda yakalamakta fayda var, belki hazırlık yapıyolardır, ödülü sonra açıklayabilirler. İspanyol istasyonlarından da yakaladıklarımın logları ekte... 

TA2OTT:
Abi bir insan bu kadarmı iyi niyetli olur, ne zamandır OZ90IARU yu bekliyordum, altın sertifika için bir band daha yapmam gerekiyordu ve sonunda biraz önce yakaladım. Ancak hali hazırda zaten daha önce çalışmış olduğumuz bandda çağrı yapıyordu ve sıra bana geldi QSO mu yaptım ve bir isteğim var ne zaman 12 m de olacaksın söylermisin dedim, sadece 1 band eksiğim var dedim, o da beni kırmadı ve son 10 QSO yapıp 12m ye gidip gelelim senle dedi. Valla ne kadar teşekkür etsem azdır. Benim için gitti 12m de boş frekans buldu, sonra geldi bana frekansı söyledi ve QSO yu yapıp tekrar 17 m ye döndü. Joergen gerçekten inanılmaz bir operatör valla. O kadar yığılmayı orda bırakıp geldi.
Böyle birde değişik bir anım olmuş oldu.
73 de TA2OTT

Ve sonunda ödülümde geldi... :)

TA3EP:
İşte gerçek amatör... İşte gerçek amatörlük...

Ülkemizde de aktif amatörlerin giderek çoğalması dileği ile, ödülünüz hayırlı uğurlu olsun.

TA4J:

Tebrik ederim Kadir bey.

Ben ne zamandır aktif olarak görüyorum OZ90IARU yu ama herhangi bir award yok diye QSO yapmamıştım hiç. :( Ama awardı görünce kaçırmam artık.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git