Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

AO150x Ödülü (ITU 150. yıl İspanyolların ödülü)

<< < (4/13) > >>

TA3EP:
Gerçi bu rakamların üzerine benimki çok mütevazi kalıyor ama şu anda 10/17 deyim. Amaç altın ödülü alabilmek, fırsat buldukça çalışmalarım devam ediyor.

TA3EP:
Balkon anteni ile nihayet 10/20 oldu, altın ödül kazanılmıştır. Kendi kendime koyduğum hedefe ulaştım.

Platin ödül için en az 4 QSO daha yapmam lazım. Boş boş oturmamak adına bunu da deneyeceğim.

Ödül almak için çalışan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

TA3EP:
Balkon anteni ile çalışarak 10/23 skor ile platin ödül kazanılmıştır.

"Mission accomplished"

Ülkemizden bu çalışmaya 100 ün üzerinde katılım olduğunu görüyorum, çok mutlu oluyorum. Kıta ve dünya çapında derece yapan ağabeylerimiz, kardeşlerimiz var. Katılan herkesi tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. Az QSO su olan arkadaşlarımıza da biraz daha gayret ile en azından gümüş ödülü almalarını diliyorum.

Gümüş ödül: Asya kıtasındaki istasyonlar için 4 QSO ile alınabilmektedir.

73

TA1MRT:
Ahmet Bey tebrik ederim.
En az çıkış yapan istasyon AO150U sanırım. Onu da dün akşam 18160'da yakaladım, başta split çalışıyordu, up 10
konusunda ısrar etti ancak 18168'de band bitiyor zaten. Sonra splitten vazgeçti ama pile-up arasında sesimi duyuramadım.

TA3EP:
Teşekkürler Murat bey. Evet U istasyonu hem zayıf, hem de tecrübesiz. İnsan istasyona bant başlarını ve sonlarını gösteren bir kağıt yazıp asar da oradan kopya çeker en azından yahu... Twitterde bu istasyon ile ilgili geyikler dönüyor, demişler ki hem 20W güç kullanır, hem indoor antenle çıkış yapar, hem de QSO yaptığı istasyonun çağrı işaretini bile dinlemez :) Ne diyeyim, bir gün bu işleri öğrenir inşallah :) Bir de bazı istasyonlarda çok log kaybı yaşanmış, bunların başında da H geliyormuş. Benim de en az 5-6 logum kayda geçmedi ama azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor.

73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git