Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

AO150x Ödülü (ITU 150. yıl İspanyolların ödülü)

<< < (5/13) > >>

TA1MRT:
:D
U'nun acemiliği ve benim antenimle, gümüş ödülle yetineceğiz artık.

Siz söyleyince baktım, o "H" benim de 1 QSO'mu yemiş :) 
Anten çok verimli olmayınca dijital modun avantajlarını kullanıyorum, en azından Avrupalı olmanın dezavantajını biraz kapatıyor.

Sizi dijital modlarda ne zaman göreceğiz?

TA3EP:
Dijital çalışmak şu anda bana öyle zor geliyor ki anlatamam. Biliyorum bir program kurulacak, ara kabloyla bilgisayar cihaza bağlanacak, gerisini program halledecek... Doğrudan cihazın mikrofonu laptopun hoparlörüne dayanınca da oluyormuş ama o sistem stabil olmaz tabii ki. Bir elimden tutup bir kez uygulamalı gösteren olsa çözerim belki ama, kendi kendime yapıp işletmek şu anda çok zor geliyor açıkçası. Öte yandan dijital ve CW çalışmadan sadece SSB ile çok uzaklara gidemeyeceğimi de biliyorum. Bakalım belki bir tatil gününde bol vakit ayırıp bu işi çözmeye niyetlenirim...

TA1MRT:
Üstat, 1 tatil günü fazlasıyla yeter :)
Bilgim dahilinde desteğe hazırım.
Hangi cihazı kullanacağınızı paylaşırsanız gerekli donanımı araştırırım.

TA3EP:
Murat bey çok memnun olurum. Envanterdeki tüm cihazları kullanabilirim, şu anda FT-950 aktifde. Ama herhangi birisini anten çıkışına bağlayıp aktif duruma geçirebilirim. Hangi yazılımı kullanıyorsunuz, MixW mi?

TA1MRT:
Yarışmalarda MixW kullanıyorum. (makro sayısı az, dxcluster özelliğini düzgün kullanmayı başaramadım ancak hızlı, basit ve kullanışlı)
Yarışma dışında MMVARI kullanıyorum, daha fazla makro eklenebiliyor.

FT-950 TS-480 için CAT kablosu ve ses arabirimi gerekiyor. (CAT için USB-RS232 kablo yeterli, ses için trafolu basit bir arabirim yapmak gerekiyor)
IC-7200 hala envanterde ise, USB portu var, kontrol ve dijital ses USB üzerinden aktarıldığından tek bir kablo yeterli.
FT-897 için yine trafolu ses arabirimi ve USB/TTL çevirici gerekiyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git