Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

AO150x Ödülü (ITU 150. yıl İspanyolların ödülü)

<< < (8/13) > >>

TA5FA:
Bu ödülün peşinden koşmak ;

TA8A:
Mehmet Amca,

Bazıları da sayfayı yeşilleştirmek için çabalıyor, ama olmuyor!!

73

Bilal, TA8A

TA3EP:
Mehmet bey, FT-2000 iniz ve Iambic manipleniz hayırlı uğurlu olsun. Bilal bey, sizin de manipleniz çok güzel, iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Ödül deyip geçmeyin. En basit ödülün bile mutfağında böyle büyük emekler gizli. Hesaplar, kitaplar, aramalar, internetten takipler, duyamayınca-duyuramayınca ah vah etmeler, QSO yapılıp kayda geçince sevinmeler...

Bendenizin öyle ressamlık yeteneği yok, sadece beyaz kağıda mavi tükenmezle not alıyorum :) Not tutmadan olmuyor, hesabınızı şaşırıyorsunuz. Altın ödülü kazandığım anda bağırarak odadan fırlamıştım, tüm ev halkının tebriklerini kabul ettim. Sonra hep birlikte dışarıda akşam yemeği yiyerek ödülü kutladık. (Bu da XYL ve harmoniklerin ödülü oluyor. Onları unutmamak lazım, onların desteği olmadan bu ödül alınamazdı.) Platin ödül için kutlamalar da yarın akşam icra edilecek efendim :)

73

TA5FA:

Muhteşem bir organizasyon (Bazı çağrı işaretlilerin istasyon ve çalışma saatleri abzurt olsada)

30 günlük bir süreçte : 628.000 QSO
30 günlük bir süreçte : 81.750 birbirinden farklı Çağrı adı ile QSO
30 günlük bir süreçte : 271 DXCC

Hernekadar Mayıs ayı Ruslarında Ödül programları ve anma etkinlikleri olsa da  bu bir başkaydı , Başkalığı takip için web sayfalarının okunabilir olması ve yayınladıkları istatistiklerinin son derece mükemmel oluşuydu.

Ülkemizi temsilen : 227 Benzersiz Çağrı işareti görünmektedir (30 tanesini yanlış çağrı işareti olarak değerlendirebiliriz)
Ülkemizi temsilen : 2351 QSO yapıldığı görünmektedir
Ülkemizi temsilen : TA2AD ve TA8A  bayrağı sırtlamış olup adeta Başkanlar başı çeker mesajı vermişlerdir.

Ülkemiz Radyo Amatörleri arasında bu etkinlik için QSO mücadelesinde bulunanların ilk 100 istatistiği aşağıdaki gibidir;

TA1API:
Elimizden gelen gayreti gösterdik Büyük şehirlerde antenleri çatıya uydurup SWR lerini ayarlamak takdir edersinizki zor ,  bu antenlerle ancak bu kadar olur Katılan bütün arkadaşlarımı tebrik ederim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git