Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

DXCC nedir, sertifika çeşitleri nelerdir ve nasıl alınır?

<< < (2/2)

TA1L:
Kadir Tamer Bey amplifikatör konusunda aynı görüşte olduğumuza sevindim. Ayrıca anten geliştirmenin bir başka artı yanı, alış kabiliyetinin de artması. Karşı tarafı duymadıktan sonra, onun bizi güçlü duymasının hiç bir önemi yok. Voacap dışında Reverse Beacon Network (RBN) de kullanarak şartların hangi tarafa açık olduğunu takip ederim. http://www.hamqsl.com/solar.html adresinden solar dataları günlük takip ederim. SFI >150 , A index < 1 olduğu zaman Search and Pounce (S&P) tekniğini kullanırım.

Etkinlik ve Yarışmalar bölümünde ve yeni çıkan alt bölümlerinde yayınlanması için, "haberiniz var mı" bölümüne yazıp adminden taşıma rica etme ya da başlattığın bir konuyu bir moderatörün iznini almadan kendi yazısının altına kopyalama gibi durumlar olmadığı gün bu konuda deneyimlerimi içeren makaleler yazmayı düşünüyorum.

TA1L:
DXCC sertifikası almanın en güvenilir yolu, DX bültenlerini takip etmekten geçiyor. Ben birçok DX bültenini ve Radyo Amatörlüğü forumunu takip ederek LoTW kullanan istasyonları ayıklıyorum ve onları havada yakalamak için VoaCap programı ile en uygun saat ve frekansı tespit edip çalışıyorum. Ağ atıp beklemek yerine tek tek zıpkınla avlanmak daha verimli oluyor. Pek yakında bu konuda kaynak ve yeni bilgiler vereceğim.

Ben DXCC'yi her gün yaklaşık yarım saat çalışarak on ay içinde 1 Temmuz 2014 - 30 Nisan 2015 tarihleri arasında yaptığım görüşmeler ile yaptım.

TA4CS:
   Maşallah tebrikler ne varsa silip götürüyorsunuz :)
Sizler gibi ustalarımız olduğu sürece TA bayrağı dalgalanacaktır .
Teşekkürler Aydın'dan 73.

TA1L:
Teşekkürler Coşkun Bey, şimdi hedefim her mod ve band için ayrı ayrı sertifika almak, çoğunu bitirdim, darısı başınıza...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git