Ana Sayfa > Ödüller, Diplomalar ***

First Contact Award (ARRL)

(1/5) > >>

TA5FA:
QSO, DX, Contest bilincinde olan Radyo Amatörlüğünün gerçek mecrasında mücadele eden Değerli Arkadaşlarım.

ARRL'in verdiği ödüller arasında "First Contact Award yani İlk QSO'nuz" ile ilgili bir sertifika veriliyor. Acaba gönderirlermi başvuru sırasında ileri adımlarda kaç para ücret yansır düşüncesiyle birlikte boşlukları doldurmaya başladım ve Submit tuşu sonrası bir kaç hafta sonra Posta kutuma kocaman bir zarf düştü. Helal olsun şu Amerikalılar diyerek derinnn bir iç çektim.

Buradaki amaç Gerçek anlamda ilk QSO'nuzun yazılması. Gerçek dışı QSO bilgisi yazılmasın Lütfen Kontrol sonrası Madara olunmaması açısından....

Bunları yazarken ve yeri gelmiş iken Log-QSL konusuna değineyim ; kaç kişi Log'unu eksiksiz tutuyor sorusu aklıma geldi 50 kişiyi geçmez. Zaten Gerçek ve eksiksiz işletme logu tutsa >> QSL ardından gelir >>bunu yapsa Direkt QSL gönderimi>>> ardından Büro yöntemiyle QSL alma ve verme >>> Devamında LotW katılımı>>> Ardından DXCC+WAS+WAZ+5BDXCC v.s v.s prestijli ödüller .......
Bunları yapan Kaç kişiyiz ?

Kaldıki daha Türkiye içi QSL kartı gönderimi bile yapan kalmadı gibi (Gönderenleri yakinen biliyorum)

Biliyorum direkt ödül konusuna dalmak istersiniz Ancakkkk takdir edersinizki Radyo Amatörü Dürüst ve nazik-nezaket kuralkarına riayet edendir bunlardan da bahsetmezisek yeni nesil hepten unutup gidecek !!!

Gelelim Ödül konusuna ;

http://www.arrl.org/first-contact    adresine tıkılayınız ;

şekilli şemalı devam ediyoruz...

TA5FA:
Herşey yolunda gitti sise aşağıdaki gibi  sertifika geliyor (POSTA ile onedenle adresinizi ulaşılabilir yazınız)

Unutmayalım Radyo Amatörü ;
Dürüsttür,
Naziktir,
Centilmendir

TA3EP:
Mehmet bey, bilgilendirme için çok teşekkürler. İlk QSO nuz 1993 de, epey kıdemliymişsiniz :) Ödül için tebrikler.

Müsaadenizle bir sorum var, bu ilk QSO nuz LoTW onayı taşıyor mu?

TA5FA:
Ahmet Mete Bey,
Ekrana kopyaladığı m Sertifika bana ait değil görsel bir kopyadır, Ancak İlk QSO'm evet 1993 lere dayanır bir Klüp istasyonundan yapılmış QSO'lardır.
 Sorunuza cevaben Evet başvuru yaptığım ilk QSO LoTW konfirmelidir.

73

TA3EP:
Ben de niye orada TA5FA yazmıyor diyordum :) Benim ilk QSOm confirme değil sanırım. O QSO yu mu yazsam, ilk konfirme QSO yu mu yazsam bilemedim. Şu anda LoTW çalışmıyor, arızaya geçmiş, açılınca yeniden bakarım. 73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git